Loading
mcabra

Rat Rig V-Core Low-X Titan Aero

by mcabra Apr 14, 2019
Download All Files

Thing Apps Enabled

Please Login to Comment

Hello.
Which engine suits this one Xcarriage-_Titan_Holder?
What is the thickness of the engine? It seems that this is important.

Hi,
It's 25mm. I believe those are called "Nema 17 pancake".

Thank you.
Can you give as an example the type of engine you used?
My NEMA 17 engines have a different size.
I recently started the Rat Rig V-Core but I do not have a printout cooling yet ;)
And I am considering using your project.

NEMA 17 - 17HS4023 is the product number of the stepper I use.

Sorry I don't understand what you meant by "I do not have a printout cooling yet" - if you need something from me here I need to ask you to rephrase the question :)

A widzisz ten silnik to mam :) ale on nie ma 25mm ;)
Po prostu szukam dobrego rozwiązania na wykonanie duktu chłodzącego wydruk.
Twój projekt mi się podoba ale szkoda, że głowica jest opuszczana w dół na ramieniu co właśnie w Titan Aero miało być zaletą, że jest krótki i precyzyjny.
Pozdrawiam z Polski ;).

PL:
Bo ma 23.5mm? To by się zgadzało xD Głupi ja.
Precyzując zatem silnik musi mieć do 25mm.

Jak znajdę czas to spróbuję zaadaptować fanduct do karety trzymającej całą głowicę wyżej.

Ten projekt nie jest i pewnie nigdy nie będzie złotym środkiem - jest to kompromis i to pewnie spory, a to że wisi to na bank wada, która siłą rzeczy musiała nastąpić aby odzyskać miejsce w X i Y. Myślę, też, (albo mam nadzieję) że nie ma tu straty całości zalet Aero bo jednak jest przytwierdzone to sporego kawałka plastiku. Jest też inny problem związany z Rat Rig i Aero - Aero znajdujące się wyżej (na równi z belką X) jest tak wysoko, że łóżko jest na skraju śrub trapezowych kiedy Z jest na min - w górze.

ENG:
Stupid me - the stepper has to be up to 25mm thick.

When I get the time I'll try to adapt the fanduct to a carriage holding the print head higher.

This project is probably by far not a solution to all issues. Having Aero "hanging" is a flaw I'm sure but it was the only way to get back the X and Y space. I think (or hope) that we don't lose all benefits of Aero with this design as it's attached to a thick piece of plastic. There's another issue with Rat Rig and Aero - Aero being held higher (on the level of the X rail) is high enough to be at the very end of the Z screws when it's at Z min - up top.

Odnośnie długości ramienia to usztywniając go nie rozwiązujemy całego problemu gdyż nadal jest to relatywnie długie i tworzy dźwignię która np. przy ruchu po osi Y napręża skrętnie oś X. Piszę to oczywiście teoretycznie bo twojego projektu jeszcze nie testowałem.
Przy Aero pozostający tylko mały (ok. 7mm) fragment śrub Z w wersji podstawowej karetki RatRig ustawionej na max do góry w mojej ocenie to nie żaden problem a dało by się to nawet skomentować jako atut ;) np. ja używał na stole szybę którą przy takim rozwiązaniu wygodnie w bok wyciągać.
Puki co używałem wersji podstawowej karetki https://www.thingiverse.com/download:5366266 bez duktu.
Bym był wdzięczny gdybyś coś ciekawego narysował bo widzę, że umiesz nie źle.
Mam taki głupi ale czasem stosowany pomysł aby uchwyt duktu zamocować z tyłu silnika na jego konstrukcyjnych śrubach ale w każdym razie tu można by mocować pionowo turbinę 50mm.

Edit: 03.05.2019r. Dziękuję ;)